Hosszabbítás után

2005 december 21 - szerda
ZTE  –  Debreceni Vadkakasok  104-109(23-30, 20-20, 30-22, 21-22, hosszabbításban 10-15)Zalaegerszeg, 1000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Király, Ádám, Márton.ZTE:  Simon (8), Edmonson (19), Keresztes (26/3), Baki (8/6), Patton (22/3). Csere: Kováts (3/3), Hoffmann (3/3), Csaplár Nagy E. (4), Vertetics (11).Vezetőedző: Kis Attila.

Megilletődötten kezdtek a hazaiak, mind támadásban, mind védekezésben gyengélkedtek. A második negyedben jelentősen feljavult a ZTE, a nagy szünetig tíz pontra csökkentette hátrányát. A harmadik negyedben tovább tartott a lendület, az egerszegiek előbb kiegyenlítettek, majd átvették a vezetést. Sőt, a befejezés előtt nem sokkal már 87-81-re is vezettek. A rutinos Debrecen azonban a rendes játékidőben kiegyenlített, a hosszabbításban pedig jobb cseresoruknak, valamint a 30 pontot dobó Williamsnak köszönhetően maguk javára fordították a mérkőzést.