Csaplár Nagy E. hiányzott

2005 november 12 - szombat
Dombóvár  – ZTE    84-74(28-19, 27-25, 15-14, 14-16)Dombóvár, 500 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Király, Fekete, Gál.ZTE:  Simon (7), Kováts (3/3), Hoffmann (9/3), Edmonson (10), Patton (30/12). Csere: Keresztes (5), Baki (10), Tóth. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.

A ZTE-nél ezúttal Csaplár Nagy E. dőlt ki a sorból sérülés miatt, akinek a diagnózis szerint részleges térdszalagszakadása van. A mérkőzésen álmosan kezdett a ZTE, a hazaiak már 15-8-ra is vezettek. Az első két negyedben elsősorban védekezésben nyújtott felejthetőt a vendégcsapat, úgyhogy a dombóváriak uralták a játékot. A nagy szünetet követően jobban összeállt az egerszegiek védekezése, de a támadások befejezése nem igazán sikerült. A negyedik negyedre kissé feltámadt a ZTE, 4 pontra is megközelítette ellenfelét. Azonban elég volt néhány rossz hárompontos dobás, s a megszerzett labdákból a Dombóvár  gyors kosarakat szerezve bebiztosította győzelmét.Zala-Lap Kft., L. D.)