A második félidő döntött

2005 szeptember 22 - csütörtök
Törökbálint-ZTE FC 1-4 (1-1)Törökbálint, 500 néző. Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés a 16 közé jutásért.ZTE: Milinte – Kocsárdi, Kozmér, Csóka, László – Kriston (Nagy L.), Bojovics, Józsi, Koplárovics – Montvai(Szpalevics), Szpaszoljevics(Sabo). Vezetőedző: Dajka László.Gólszerzők: Tóth (11-esből), illetve Józsi, Kriston, Sabo, Nagy L.

A második félidőben kidomborodott a ZTE nagyobb tudása, az egerszegi csapat biztosan jutott a kupában a legjobb 16 közé.
Balog Csaba, a ZTE játékosa: – A Törökbálint meglepetés-csapatnak számított a Magyar Kupában. Több magasabb osztályban játszó együttest elbúcsúztatott. Az első félidőben még jól tartották magukat, de fordulás után felöröltük ellenállásukat.
Kocsárdi Gergely, a ZTE csapatkapitánya: – A mérkőzésen végig fölényben játszottunk. Az első félidőben csak egyszer voltunk eredményesek, az ellenfél 11-esből egyenlített. A második 45 percben már gólokban is megmutatkozott nagyobb tudásunk.