Ipartörténeti különlegességek
A bejáratnál elhelyezett folyékony szén-dioxid tárolására szolgáló tartályt a Linde-gáz Magyarország Rt. ajánlotta fel a múzeumnak. A városi gáznyomásszabályozót dr. Vasanits Dezső, a Fővárosi Gázművek Rt. elnök-igazgatója avatta fel, míg a múzeum végében elhelyezett bauxitbányászatban használt fúrótornyot a Bakonyi Bauxitbánya Kft. igazgatója, dr. Fazekas János ajánlotta és avatta fel.
Nem csak a kültéri kiállítás bővült. A múzeum épületében a kőzetgyűjtemények mellett kaptak helyet a türelemüvegek, melyekről Benke István bányászmérnök, technikatörténész árult el érdekességeket. A vizsgálatok ugyanis azt bizonyítják, hogy ezek a tárgyi emlékek igazi hungarikumok, selmecbányai alkotók munkái, melyek között megtalálható a legkisebb és Európa legrégibb darabja is. Ez a türelemüveg 1737-ben készült, majd egy képeslapon találkoztak vele a muzeológusok.
Ekkor kezdték el ezeknek a tárgyaknak a felkutatását országszerte. Számos darab került elő a múzeumok poros pincéiből. A türelemüvegek egyik különlegessége az, hogy az adott kor vallási öltözködési és bányatechnológiai sajátosságait is magukon hordozzák. A több szintes, aprólékos munkát igénylő alkotások nevükkel ellentétben nem türelmet, művészi érzéket is igényeltek.
Tartalom megosztása: