Vereség ellenére is megvan a 10. hely

2005 június 01 - szerda
Dombóvár – ZTE    90-85Dombóvár, 200 nézõ. NB-I. férfi kosárlabda-mérkõzés, rájátszás a 9-14. helyért.Jv.: Papp, Gyõrffy.

Álmosan kezdett a ZTE, azonban pár percet követõen magához ragadta a kezdeményezést. Fõleg távolról céloztak jól a vendégek, biztosan dobták a két- és hárompontos kosarakat egyaránt. Két negyed után 56-44-re vezettek is. A 3. negyedben is folytatódott a jó játék, már 17 ponttal is vezettek az egerszegiek, amikor agresszív védekezésre tértek át a hazaiak, s ebben partnerra találtak a bírókban is. Rövid idõ alatt ledolgozták hátrányukat a hazaiak, s az utolsó negyedben már fej-fej mellett haladtak a csapatok. Jellemzõ a játékvezetõk elfogultságára, hogy az utolsó 7 percben egyáltalán nem fújtak személyit a hazaiak ellen, sõt az egész második félidõben mindössze négyet.
Veresége ellenére biztossá vált, hogy a ZTE a bajnokság 10. helyén zárt, mivel riválisa, a Nyíregyháza szintén vereséget szenvedett.