Szoros küzdelemben győzelem

2005 május 28 - szombat
ZTE  –  Eger    92-85(23-22, 24-20, 25-21, 20-22)Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért.Jv.: dr. Páli, Pálla.ZTE:  Simon (18/9), Keresztes (15), Kámán (15/3), Fullowe (19/6), Csaplár Nagy E. (8).Csere: Hoffmann (9/3), Kováts (4), Wehner (4), Baki.

Meglepetésre a már kiesett Eger kezdett jobban, a ZTE csak az I. negyed utolsó percében érte utól ellenfelét. A folytatásban is a hazaiak gyengén, dekoncentráltan játszottak, sokáig a vendégek vezettek. Végül a 2. negyed hajrájában főleg Simon és Fullowe ponterős játékának köszönhetően sikerült átvenni a vezetést. A 3. negyedben sem sokat változott a játék képe, legfeljebb annyi történt, hogy a ZTE 10 pontra növelte előnyét. Az utolsó játékrészben Kámán és Csaplár Nagy E. kipontozódását követően a jól küzdő egriek egy 10-0-ás sorozattal 3 pontra felzárkóztak, de a hazaiak Simon jókor dobott hárompontosával bebiztosították győzelmüket.