Hajszálon múlott a bravúr

2005 április 10 - vasárnap
Zala Volán ZTE  –  MKB-Euroleasing Sopron    75-76(18-18, 23-21, 12-21, 22-16)Pécs, 1500 néző. Női kosárlabda-mérkőzés a Magyar Kupa 3. helyéért.Jv.: Váradi, dr. Páli.Zala Volán ZTE:   Szőke (1), Németh (10), Szélesy (16/3), Ruzickova (15/3), Viall (20).Csere: Rajki-Csontos (13/3), Pavetic.

Hajszálon múlott a bravúr, pontosabban azon, hogy a mérkőzés utolsó perceiben az egerszegi lányok 5 büntetőt hibáztak. No, de menjünk sorjában….
Az első félidő nagy részében nagyon jól játszott a Zala Volán ZTE, volt olyan időszak, amikor 10 ponttal vezetett a jóval esélyesebb soproniak ellen. A nagy szünet előtt azonban egyéni hibák miatt felzárkózott a Sopron. A harmadik negyedben főleg centerposzton bizonyultak gyengébbnek az egerszegi lányok, a csapat tartását jelzi azonban, 10 pont hátrányból is fel tudtak állni. Sőt, a negyedik negyed utolsó perceiben győzelmi esélyeik is voltak, azonban azok a fránya büntetők nem sikerültek. Ezzel együtt igazán nem vallottak szégyent városunk kosarashölgyei.