Kiesés a Magyar Kupából

2005 február 16 - szerda
Soproni Ászok – ZTE KK  84-67(22-17, 16-19, 27-16, 19-15)Sopron, 100 néző. Magyar Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Forrai, Sabáli.ZTE KK.: Simon (8/3), Kováts (5/3), Hoffmann (4), Kámán (23/9), Csaplár Nagy E. (14/3).Csere: Koczka, Keresztes (8), Baki (2), Kákonyi, Wehner (3/3). Vezetőedző: Kovács László.

Csak az első percekben haladt fej-fej mellett a két csapat, ezt követően a B-csoportos hazaiak jelentős előnyre tettek szert. A ZTE KK csak a második negyedben tudta megközelíteni ellenfelét, de a fordítás helyett ismét kiütköztek a régi hibák, a vendégek több labdát eladtak, pontatlanul dobtak. A soproniak a mérkőzés végéig fokozatosan növelték előnyüket és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek a mentálisan maga alá került egerszegi csapat ellen. A ZTE KK ezzel a vereséggel elbúcsúzott a Magyar Kupa további küzdelmeitől.