Egyre távolabb a legjobb 8 közé jutástól

2005 február 04 - péntek
Zalaegerszegi TE – Falco KC Szombathely  80-86(22-18, 21-26, 20-10, 17-32)Zalaegerszeg, 1000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Vígh, Cziffra.ZTE: Simon (15/9), Hoffmann (5/3), Kámán (18/3), Csaplár Nagy E. (20), Fullowe (20/3).Csere: Volf (2), Kováts, Keresztes, Baki.

Az első negyedben a ZTE végig irányította a játékot és már 10 ponttal is vezetett. A vendégek csak a végén zárkóztak fel. A folytatásban rövid ideig még tartott a hazaiak lendülete, azonban a szombathelyiek kintről pontosan dobtak és átvették a vezetést. A nagy szünet után megrázta magát a hazai csapat és főleg Simon remek játékával – aki zsinórban 3 hárompontost dobott – visszavette a vezetést. A befejező játékrészben a vendégek jól védekeztek, azonban győzelmükhöz az is kellett, hogy az egerszegiek néhány kulcsjátékosa ekkor nagyon gyengén játszott, sokat könnyelműsködött. Ezzel a vereséggel az egerszegiek nagyon távol kerültek a legjobb nyolc közé jutástól.