
Megemlékezést tartottak Keresztury Dezső halálának 30. évfordulója alkalmából
Megemlékezést tartottak Keresztury Dezső halálának 30. évfordulója alkalmából a József Attila Városi Tagkönyvtárban. A Zalaegerszegen született költőt, akadémikust 1975-ben szülővárosa díszpolgárrá avatta.
A megemlékezés célja, hogy Keresztury Dezső örökségét méltóképpen ápolják, s a fiatal korosztály is megismerje. Ezért rendeznek szavalóversenyeket, s a könyvtár kollektívája is rendszeresen készül az ünnepségre.
Ezt olyan személynek ítélik oda, aki nagy gondossággal kultúrtörténeti illetve tudományos kutató munkát végez.
Az eseményen Gyimesi Endre a Keresztury Dezső Emlékbizottság elnöke a 30 évvel ezelőtt a Farkasréti temetőben mondott gyászbeszédét idézte fel.
Az ünnepségen a névadó szobránál koszorút helyeztek el a város közintézményeinek vezetői, majd a könyvtárban gyertyagyújtással folytatták a megemlékezést.
K.Sz-Sz./Sz.L.
Képgaléria
További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.













































Tartalom megosztása: