Együttműködési megállapodás – létrejött a Zalaegerszegi Felsőoktatási Fórum

Zalaegerszeg címer
Hírek

Együttműködési megállapodás – létrejött a Zalaegerszegi Felsőoktatási Fórum

2026 június 23 - kedd

Együttműködési megállapodás írt alá Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Pannon Egyetemmel, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karával valamint a Zala Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával. A Zalaegerszegi Felsőoktatási Fórum célja, hogy a város, a gazdasági szereplők és a felsőoktatási intézmények stratégiai összefogását erősítsék.

Bevezetőjében a polgármester hangsúlyozta: ezzel az együttműködéssel egy új fejezetet nyitnak, miközben eddigi kapcsolataikat szorosabbra kívánják fűzni.

A kezdeményezéssel a felsőoktatásban is a rendszeres partnerségre számítanak. Abonyi János a kutatás-fejlesztés és az innováció terén vár erősödést.

A kereskedelmi és ipakamara elnöke bízik a közös projektek sikerében, s egyben reméli, hogy azok eredményét a jövőben egyértelműen tudják kamatoztatni.

A stratégiai összefogás kiemelt szándéka, hogy Zalaegerszeg, igazi egyetemi várossá váljon, s a jövő nemzedékének élhető környezetet biztosítson.

K-Sz.Sz./E.K.

Képgaléria


További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.

Tartalom megosztása: