Háriné Molnár Ágnes

Zalaegerszeg címer
KitüntetettjeinkZalaegerszegért díjjal kitüntetettek - 2020

Háriné Molnár Ágnes

az Albatrosz Tánc Sport Egyesület művészeti vezetője, aktív táncosa

1986-tól tagja az Albatrosz Tánc Sport Egyesületnek, majd 1993-tól művészeti vezetője és koreográfusa lett.
A 30 év alatt rengeteg táncos növendék és több generáció formálódott a kezei alatt. Sokakat készített fel a táncos pályára. Kupák, érmek és kitüntetések sokasága mutatja eredményét a 3 évtizedet felölelő munkának.

A hosszú évek során sok változáson ment keresztül az együttes Ági munkásságának köszönhetően. Az évek múlása megkövetelte, hogy újabb és újabb műfajokkal és táncstílusokkal ismerkedjenek meg a táncosok. Az addigi modern-kortárs táncok, show táncok és a majorett mellett nagy hangsúlyt kaptak a színpadi és akrobatikus látványtáncok, mára már arco- joga elemekkel is kiegészülve, ami a fő profilját adja az Együttesnek és a táncoktatásnak.

Ágnes egészen 4 éves kortól a felnőtt korcsoportig bezárólag foglalkozik a táncoktatással. Mára már több, mint 200 fiatal növendék oktatását végzi. Egy személyben szervezi le a fellépéseket és a versenyeket is.  Mindemellett koreográfiákat készít, jelmezeket, ruhákat, kellékeket tervez. Az általa készített koreográfiák dobogós helyezéseket érnek el országos, illetve nemzetközi versenyeken is.

A 2017-es jubileumi év nagyon sikeres volt az Egyesület számára, a Magyar Látványtánc Sportszövetség által megrendezett Európa bajnokságon, Szlovákiában „A” kategóriában 8 Európa bajnoki címet, 3 ezüstérmet és 3 bronzérmet, valamint 2 negyedik, egy ötödik és egy hetedik helyezést érdemeltek ki a táncosok.
Ugyanebben az évben két ízben választották az Albatroszt a régió legjobb táncegyüttesévé.

Ágnes, a minden évben megrendezett Önálló estre egy teljesen új táncos darabot koreografált. A 30 éves jubileumi műsoron egy közel 50 perces látványtáncjátékot állított a színpadra, ami ‚Symbiozis’ címet kapta, melyben 100 táncos együtt, egy egészet alkotva kápráztatta el a nagyérdeműt. Ez az előadás a generációk összetartozásáról, szoros együttműködéséről szólt.

Két fiatal táncost, Hári Annát és Németh Lilit saját maga készített fel a TV2 „Kismenők” című vetélkedőjére, ahol a lányok bekerültek a legjobb 12 táncos közé.

Szinte nincs olyan nagyobb rendezvény, amelyen az együttes ne venne részt, legyen szó fesztiválokról, városi rendezvényekről, falunapokról, vagy jótékonysági rendezvényekről.

Zalaegerszegen a „Fiatalok” elnevezést kapott szobor átadására készített egy koreográfiát, amiben a szobor látványosan „megelevenedett”.
Az Autizmus világnapjára két alkalommal is figyelemfelhívó flashmobbal készültek a Zalai Autistákért Egyesület rendezvénysorozatán több mint 100 táncos bevonásával, ezzel segítve a rendezvényüket és a figyelemfelhívást.

Az egyesület révén sok helyre elvitte már Zalaegerszeg jó hírét, öregbítette kulturális hírnevét azzal, hogy sok fiatalnak biztosítja a mozgás és a tánc örömét, illetve különböző formáit.
Neki köszönhetően az Albatrosz Tánc Sport Egyesület mára a város, a régió és az ország egyik legmagasabb színvonalon működő amatőr táncegyüttesévé nőtte ki magát.
Legfőbb kitüntetései közé tartozik a Táncpedagógusok Országos Szövetségének 1997-es Nívódíja. Továbbá a Táncpedagógusok Országos Szövetsége az együttesnek és vezetőjének adományozott Ezüst fokozatú 2012-es Nívódíja, valamint a Magyar Látványtáncok Szövetsége által adományozott „Látványtáncok mestere” cím.

Háriné Molnár Ágnes szakmai munkája és közösségformáló tevékenysége révén 2020-ban a Zalaegerszegért díjat is kiérdemelte.

Képgaléria:

 

Videógaléria:

Tartalom megosztása: