A 3. mérkőzés dönt

2007 május 10 - csütörtök
Zala Volán ZTE – DKSK Miskolc 72-62(21-15, 22-14, 13-19, 16-14)Zalaegerszeg, 100 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-6. helyért. Jv.: dr. Valovics, Szilas.Zala Volán ZTE: Creamer (13/3), Szélesy (3), Hadarics (13/3), Gavriloska (16/6), Milkova (10). Csere: Czukor (4), Ambrus (3/3), Vescan, Zsovár (10/6). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdett a hazai csapat, az 5. percben már 16-4-et mutatott az eredményjelző. A negyed hajrájában azonban felzárkózott a vendégcsapat. A második játékrészben még tartott az egerszegi lányok lendülete, volt már hogy 18 ponttal vezettek. Ám ezután jött a „gödör”, s a borsodiak fokozatosan feljöttek. A hazaiak nem tudtak mit kezdeni a vendégek zónavédekezésével. A 33. percben már 4 pontra zsugorodott a Zala Volán ZTE előnye (56-52), de Zsovár kellő pillanatokban dobott pontjainak köszönhetően tízpontos győzelem lett a vége. Az. 5 hely sorsáról a harmadik mérkőzés dönt. (Zala-Lap Kft.)