A harmadik találkozó dönt

2009 április 15 - szerda
Szolnoki NKK – Zala Volán ZTE 59-45 (20-5, 12-11, 15-14, 12-15)
NB-I. női kosárlabda-mérkőzés az 5-8. helyért, 2. mérkőzés. Szolnok, 100 néző. Jv.: Vétek, Domokos.

Szolnoki NKK: Darida (11/3), Djelmis (9/3), Hegedűs R. (3), Boskovics (25/15), Serbán (9). Csere: Zele, Rubold, Sonyák (2), Szabó V. Megbízott edző: Kmézics Zorán.

Zala Volán ZTE: Szalay (1), Rasheed (3), Ambrus, Szélesy (8), Horváth Zs. (8). Csere: Pungor, Takács (2), Varga Zs. (21/3), Hersics (2), Johnson. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első negyed elején gyorsan elhúzott a hazai csapat, a vendégek,ekkor rendkívül gyengén védekeztek és pontatlanul dobtak. A szolnokiak gyakorlatilag már ekkor eldöntötték a mérkőzés sorsát. A folytatásban feljavult az egerszegiek védőjátéka, de támadásban továbbra is gyengélkedtek. Mindössze egy 3 pontosuk ért célba. Emellett a büntetőket is rosszul dobták, nyolcat elhibáztak, így esélyük sem volt a győzelemre. A páros csata állása 1-1. A pénteki 3. egerszegi találkozó dönt a továbbjutásról.

Értékelés

Gáll Tamás, a Zala Volán ZTE pályaedzője: – Sajnos az első negyedben az „öltözőben maradtunk”, így nem volt esélyünk a győzelemre. Remélem, pénteken szebbik arcát mutatja a csapat.