A Körmend nyerte az örökrangadót

2019 január 01 - kedd
Remek atmoszféra várta a csapatokat a 131. ZTE –Körmend örökrangadón. A második a harmadikkal csapott össze, ahol végül a pontosabban játszó vasiak nyertek.

Zalakerámia ZTE KK- Egis Körmend 83-94 (26-17, 19-25, 17-23, 21-29)

Zalaegerszeg, Jv: Cziffra, Kapitány, dr. Mészáros

Zalakerámia ZTE KK: Ware 18/9, Thompson 10, Gulyás 3/3, Szabó 18/9, Agafonov 13, csere: Papp 3/3, Durázi 2, Doktor 7/3, Fuller 9/3, Bagó -, edző: Bencze Tamás

Egis Körmend: Hammonds 7/3, Ferencz 11/9, Price 29/12, Thames 8/3,Delas 9, csere: Csorvási 8, Bradford 22/6, Németh -, Lajsz-, Kiss-, erdő: Matthias Zollner

Az első negyed elején jobban kezdett a Körmend, de Szabó remek játékának köszönhetően a negyed végén már kilenc ponttal vezettek a hazaiak (26-17). A második negyed elején Doktor parádés kosarával már kétszámjegyű volt a ZTE előnye. Nagyon kemény és fizikális volt a mérkőzés. Agafonov és Csorvási látványos csatát vívott a palánkok alatt. A negyed vége igazi triplapárbajt hozott. Ferencz –Papp-Price volt a sorrend. Az utolsó percen belül Bradford és Price kosaraival lőtávolon belülre zárkózott a Körmend (45-42).

A nagyszünet után agresszívebben védekezett a Körmend és ez nem ízlett a hazaiaknak. A negyed felénél már öt ponttal a vasiak jártak előrébb. A 27. percben Fuller triplájának tapsolhatott a közönség (55-57). Bradford egyedül vitte a hátán a Körmendet. Fuller hatalmas zsákolással hozta lázba a közönséget (59-61). 10 másodperc volt hátra a negyedből és Price büntetőjével vezettek a vendégek, de Thompson egy 2+1-es akcióval egyenlített. Sajnos nem figyeltek a hazaiak Bradfordra, aki egy távolival hozta újra előnybe a vasiakat (62-65).

A záró negyed elején Thames és Ferencz hármasaival távolodott a Körmend (62-71). Bencze Tamás azonnal időt is kért. Egyre feszültebb lett a hangulat a parketten. Price hármasával tartotta előnyét a vendégcsapat, majd egy hiba után újra Price volt eredményes és ez már kétszámjegyű előnyt jelentett számukra (65-76). Nem sikerült ritmust váltania a ZTE-nek és sok rossz döntést hoztak a játékosok ebben az időszakban, a Körmend pedig tartotta megszerzett előnyét (72-84). Sajnos semmi sem sikerült a hazaiaknak a hajrában és a Körmend élt a kínálkozó lehetőségekkel és pontosabban játszva megnyerte a rangadót (83-94).