A nyitányon esélyünk sem volt

2008 október 22 - szerda
Szolnoki Olaj – Zalakerámia ZTE 85-60 (15-18, 23-10, 23-22, 24-10) Szolnok, 1.500 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Hartyányi, Benczúr, Győrffy.

Szolnoki Olaj: Coleman (25/15), Cziczás (10/6), Gaál (3), Jurkunas (4), Basit (20). Cs: Taylor (11/3), Harazin (12), Cseh. Vezetőedző: Pór Péter.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (11/3), Watson (9/3), Kámán (2), Jones (14/6), Helbich (14). Cs: Trepák (6), Gáspár (2), Simon L. (2), Baki, Tóth Á. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Hivatásos bírókkal megkezdődtek a legmagasabb osztály küzdelmei a férfiaknál. Ennél sokkal több pozitívumot zalai szempontból erről a mérkőzésről nem mondhatunk. Pedig jól kezdett a Zalakerámia ZTE, az első negyedben jó ritmusban támadott, már 18-11-re is vezetett.

A második negyedben azonban az egerszegiek érthetetlenül kapkodni kezdtek, a hazaiak pedig könyörtelenül kihasználták hibáikat. A játékrész közepén még a vendégek vezettek 28-25-re, de több mint öt percig nem találtak a kosárba és a hazaiak 38-28-ra fordítottak.

A harmadik negyedben a zalaiaknak főleg a védekezéssel volt gondjuk, rendkívül sok könnyű kosarat kaptak. Az utolsó játékrészben teljesen szétesett a Zalakerámia ZTE játéka, Watson túlvállalta magát, Kámán alig került helyzetbe. A szolnokiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. (Zala-Lap Kft., B. I.)