Az 5. helyért mérkőzhetnek

2005 május 12 - csütörtök
Zala Volán ZTE  –  Szolnok    79-51(25-9, 16-17, 22-8, 16-17)Zalaegerszeg, 100 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-8. helyért.Jv.: Cziffra, Szilas.

Zala Volán ZTE:  Németh (8/6), Rajki-Csontos (18/12), Szélesy (13/9), Szőke (17/3), Viall (17). Csere: Heller (2), Ruzickova (4). Vezetőedző: Bencze Tamás.
Gyorsan elléptek ellenfelüktől az egerszegi lányok. Jól védekeztek és a megszerzett lepattanókból sok, könnyű kosarat dobtak. Ennek megfelelően jelentős előnyre tettek szert az első negyed végére. A folytatásban ugyan kissé kiengedtek, de ez csak annyit jelentett a vendégek számára, hogy nem nőtt a különbség. A 3. negyedben ismét rákapcsoltak a hazaiak, s Rajki-Csontos és Németh 3 pontosaival már 30 ponra nőtt az előnyük. Ez ugyan az utolsó negyed elején 20 pontra csökkent, de a hajrá ismét az egerszegieké volt.
A Zala Volán mostani győzelmével 2-0-ra nyerte a párosmérkőzést és az 5. helyért a BSE-vel mérkőzhet.