Az egerszegi lányok a négyes döntőben

2005 február 25 - péntek
BSE – Zala Volán ZTE   52-57(18-9, 16-17, 11-13, 7-18)Bp. Városmajor, 100 néző. Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Vígh, Szilas.Zala Volán ZTE: Szőke (10/3), Németh (20/12), Szélesy (7/3), Ruzickova (7), Viall (9).Csere: Rajki-Csontos (2), Pavetic (2), Heller, Ambrus. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, megpróbálták már az elején ledolgozni 20 pontos hátrányukat. Már 13 ponttal is vezettek, azonban az egerszegi csapat nem hagyta magát, s felzárkózott. Döntőnek bizonyult, hogy a 3. negyedben a Zala Volán ZTE jól védekezett, illetve hogy a BSE-ből több kulcsjátékos kipontozódott. A 4. negyedben már egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, s a fővárosban is sikerült győzniük. Ez egyben azt is jelentette, hogy a Zala Volán ZTE fennállása legnagyobb sikerét elkönyvelve bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.