Az első 15 percben eldőlt

2006 április 08 - szombat
ZTE  –  Fehérvár    1-1 (1-1)Zalaegerszeg, 4000 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Solymosi. Asszisztensek: Takács, Kovács. ZTE: Varga Z. – Kocsárdi, Csóka, Bingo, Kónya – Kaj (Simonfalvi 46.), Molnár B. (Horváth A. 46.), Lendvai, Józsi – Sebők J., Montvai (Bogunovics 78.). Vezetőedző: Szentes Lázár.Fehérvár: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Horváth G. (Fehér Zs. 57.), Vincze Z. – Dvéri, Schwarcz, Bozsics – Alumona (Dajics 23.), Sitku, Györök (Nagy D. 75.). Vezetőedző: Csertői Aurél.Góllövők: Alumona (5.), Kónya (13.) Sárga lap: Molnár B. (42.), Józsi (44.), Csizmadia (50.), Dajics (60.), Kocsárdi (66.), Kónya (82.)

Egy mérkőzés, amely némi tulzással csak 15 percig tartott. A gyors gólváltást követően küzdelmet még  láthattunk a pályán – mindkét csapat végig hajtott –  folyamatos játékot kevésbé. A kapuk alig kerültek veszélybe, akkor is inkább a védők hibáiból. A mérkőzés fő pozitívuma, hogy a félidőben beállt két egerszegi fiataltól néhány jó megoldást láthattunk. Az egy pont egyik csapatnak sem okozhat kitörő örömet.

Szentes Lázár, a ZTE vezetőedzője: – Két feszült csapat találkozott egymással. A fehérvári oldalon a tét, nálunk a pápai vereség játszott ebben szerepet. Sikerült gyorsan egyenlítenünk, utána pedig egál mérkőzést játszottunk.
Csertői Aurél, a Fehérvár vezetőedzője: – Tudtuk, hogy a ZTE jó játékosokból áll és agresszíven játszik, ezt bizonyították is. Úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez, 2 pontot hagytunk Egerszegen.
Montvai Tibor, a ZTE játékosa:  – Nagyon küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, mindenki a maximumot adta ki magából. A döntetlen megfelelt a játék képének. Örülök, hogy a szünetben beállt fiatalok jól teljesítettek.
Józsi György, a ZTE játékosa: – A vendégek gyorsan megszerezték a vezetést, szerencsére rövid időn belül sikerült egyenlítenünk. A kapuk keveset forogtak veszélyben, a pontosztozkodás így igazságosnak mondható. (Zala-Lap Kft., B. I)