Az ötödiket is behúzta a Göcsej SK

2016 május 20 - péntek
A férfi futsal NB I alsóházi rájátszásának ötödik fordulójában a Göcsej SK a budapesti 1988 Déli FC-t fogadta.
A hazaiak az első perctől a kezükbe vették az irányítás, de az első veszélyes helyzet a vendégek nevéhez fűződött.

Némi mezőnyjátékot követően a 8. perc elején egy begyakorolt pontrúgás kombináció végén, Kottán Krisztián egy kapáslövéssel szerzett vezetést a Göcsejnek (0-1). egy percet kellett várni a második hazai találatra. A pontosan kidolgozott támadás végén Apatini Márk passzolt a kapuba (2-0). A félidő második felében továbbra is a Göcsej dominált, de említésre esemény a félidőig nem történt. Harcosan kezdte a második félidőt a fővárosi együttes és Cseresnyésnek akadt is védeni valója. A vendégek támadásoknál rendre lehozták a kapusukat a szépítés reményében. Valamivel pergősebb volt a játék, mint az első félidőben és a vendégek erőfeszítése a 33. percben góllá érett (2-1). A szépítést követően felgyorsult a játék. Mindkét csapat sok hibával játszott. A 36. percben a félpályánál labdát szereztek a hazaiak és Borsi remekül lőtte ki a bal felső sarkot (3-1). A hátralévő időben mindkét csapat többször is próbálkozott a gólszerzéssel, de a hálók érintetlenek maradtak.

A Göcsej SK egy közepes színvonalú mérkőzésen, kisebb megingásokat leszámítva magabiztosan gyűjtötte be az újabb három pontot és ezzel továbbra is veretlenül vezeti az alsóházat.

Az egerszegiek a következő fordulóban, május 23-án az Aramis SE vendégeként folytatják a rájátszást.