Bravúr a javából

2006 március 04 - szombat
ZTE   –   Paks   97-92(29-25, 26-17, 21-22, 21-28)Zalaegerszeg, 600 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Vígh, Papp, Szilas.ZTE: Cseszlai (19/15), Hart (37/15), Edmonson (5), Simmons (12/3), Hoffmann (10). Csere: Keresztes (7), Baki (7/3), Vertetics. Vezetőedző: Kis Attila.

Kár lenne temetni a férfi kosarasokat….A pillanatnyilag kiesés ellen küzdő ZTE nagy bravúrt hajtott végre.
A mérkőzés a végi nagyszerűen játszó Hart kosarával indult, s a hazaiak az első negyedben jól védekezve már 12 ponttal is vezettek. A második negyed sajnos kedvezőtlen fordulatot vett, a hazaiak eladott labdáinak is köszönhetően feljött a Paks. A kátyúból a hazaiakat Hart „húzta ” ki, egymásután 3 hárompontost dobott, s a negyed végén már 21 pontnál tartott. A nagy szünetet követően szigorodott a vendégek védekezése, de a felzárkózásukat elsősorban nem játékuknak, hanem Papp játékvezető indiszponáltságának köszönhették, aki többször elvette a labdát a hazaiaktól, s technikait fújt Kis Attila vezetőedző ellen. A befejező negyedben hősiesen küzdött a ZTE, azonban a rutinos vendégek a 36. percben 86-86-os állásnál egyenlítettek. A hajrában azonban Hart és Simmons kosaraival bebiztosította győzelmét a hazai csapat. (Zala-Lap Kft., B. I.)