Egy félideig tartott a lendület

2009 február 14 - szombat
Seat Foton Győr – Zala Volán ZTE 79-65 (16-19, 26-24, 21-11, 16-11) NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Győr, 100 néző. Jv.: Győrffy, Gorka.

Zala Volán ZTE: Rasheed (7), Szélesy (16/12), Takács (6), Johnson (4), Horváth Zs. (9). Csere: Szalay (4), Varga Zs. (12), Ambrus (7/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első két negyedben jól védekezett és eredményesen támadott a Zala Volán ZTE, s tartotta a lépést az esélyesebb győriekkel szemben. A nagy szünet után főleg centerposzton kerekedtek a hazaiak a vendégek fölé, palánk alatt sokkal eredményesebbek voltak.

Ennek ellenére egészen a 35 percig jól tartották magukat az egerszegi lányok, a különbség általában nem volt nagyobb 5-6 pontnál. Az utolsó 5 percben azonban döntőnek bizonyult, hogy a győriek kispadja jóval hosszabb, ők 10 hadra fogható játékossal rendelkeztek, míg a vendégek csak nyolccal. A látottak alapján nem volt akkora különbség a két csapat között, mint amit az eredmény mutat.