„Erősen lejtett” a hazai pálya

2005 május 06 - péntek
Eger  – ZTE    90-85(27-23, 20-20, 24-25, 19-17)Eger, 250 néző. NB-I. bajnoki kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért.Jv.: Cziffra, Hegedűs.ZTE:  Hoffmann (7/6), Kámán (13/3), Csaplár Nagy E. (21), Cseszlai (20/12), Fullowe (22/6).Csere: Kováts, Simon, Keresztes (2), Volf. Vezetőedző: Kis Attila.

Gyengén kezdett az egerszegi csapat, az egriek gyorsan elhúztak. Ezt követően azonban feltámadtak a vendégek, s a hazaiak nyomába eredtek. Majd hosszú ideig felváltva vezettek a csapatok. A döntő fordulat akkor következett be amikor a negyedik negyedben a ZTE-ből előbb Kámán, majd Csaplár Nagy E. kipontozódott. Sőt, nem sokkal később Hoffmann és Cseszlai is erre a sorsra jutott. Ugyanakkor a hazaiaknál minden játékos a pályán maradhatott. Az „erősen lejtő” hazai pályán hiába küzdöttek az egerszegiek, legjobbjaik hiányában nem tudták megakadályozni a tabella utolsó helyén álló egriek győzelmét.