Esély sem volt a bravúrra

2010 április 05 - hétfő
ZTE NKK – Seat Lami-Véd Győr 60-80 (16-21, 10-22, 14-17, 20-20) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés az 1-8. helyért. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: dr. Páli, Téczely. ZTE: Bukovszki (10/9), Rasheed (16/6), Szélesy (4), Czukor (9/3), Crasnoscioc (9). Csere: Szalay (2), Ambrus G., Fekete, Hersics (5) Ambrus Sz. (5), Szász, Góth. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Győr: Englert (5), Radunovics (12/3), Fűrész (11/3), Horváth Zs. (4), Kovács (11/3). Csere: Borovickova (5/3), Djelmis (3/3), Imbergerova (4), Keller (12), Vida (13/9). Süle, Őri. Vezetőedző: Tapodi Péter.

Bukovszki triplájával még a ZTE vezetett a mérkőzés elején, aztán a győriek átvették a játék irányítását. A zalaiak főleg támadásban voltak rendkívül pontatlanok A különbség fokozatosan nőtt a két csapat között.

A harmadik negyed elején felcsillant a remény, hogy fordíthat a ZTE, a vendégek 3 és fél percig nem dobtak kosarat, sajnos a hazaiak sem tudtak élni a lehetőséggel. Ezután ismét a Rába-partiak percei következtek, és néha 20 pont feletti előnyüket biztosan őrizték. A páros csatát a Győr nyerte 2-0-ra. A ZTE NKK számára befejeződött a bajnokság, az egerszegiek az 5. helyen zártak.

Edzői értékelés: Gáll Tamás: – Sajnos nem sikerült felnőnünk a feladathoz. A Győr megérdemelten jutott a legjobb 4 közé.