Fontos győzelem

2005 május 11 - szerda
ZTE  – Dombóvár    100-87(26-26, 29-17, 22-22, 23-22)Zalaegerszeg, 300 néző. NB-I. bajnoki kosárlabda-mérkzés, rájátszás a 9-14. helyért.Jv.: Király, Fekete. ZTE: – Hoffmann (11/3), Kámán (26/6), Csaplár Nagy E. (2), Cseszlai (6), Fullowe (29/3).Csere: Simon (2), Keresztes (22), Baki (1), Volf, Kováts (2). Vezetőedző: Kis Attila.

A mérkőzés elején a ZTE 8-3-as előnyre tett szert, de könnyelműsködések után 9-9-nél már egyenlő volt az állás. A folytatásban mindkét csapat elfelejtett védekezni, így sűrűn hullottak a kosarak. A 2. negyedben a ZTE elkapta a fonalat és alaposan elhúzott. A hazaiak már 17 ponttal is vezettek, de ismét előjöttek a megszokott hibák, a könnyelműsködések, pontatlan dobások, eladott labdák, és a vendégek ismét felzárkóztak. A 3. negyedben a ZTE újra 10 pont felettire növelte előnyét, de a vendégek ismét felzárkóztak. Sőt, az utolsó negyedben már 2 pontnyi különbségre is feljöttek, de az egerszegiek fogcsikorgatva küzdöttek, s végül kicsikarták a számukra rendkívül fontos győzelmet.