Győzelem erősen közepes teljesítménnyel

2008 január 12 - szombat
Zala Volán ZTE – Vasas-Csata 75-59(25-20, 16-13, 22-15, 12-11)Zalaegerszeg, 100 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Tóth, Surányi.Zala Volán ZTE: Pungor (10/6), Creamer (6/, Szélesy (6), Turóczi (21/6), Milkova (17). Cs: Horváth Zs. (4), Hersics (8/3), Ambrus (2), Czukor (1). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdett a fiatal, korosztályos válogatottakkal felálló vendégcsapat, sőt az 5. percben rövid időre át is vette a vezetést (12-14). Ezt követően sem javult fel igazán a hazaiak játéka, főleg védekezésben gyengélkedtek. Feltűnő volt részükről a sok eladott labda.

A harmadik negyedben a fővárosiak 1 pontra megközelítették az egerszegieket (41-40), de ezután fokozatosan növelte előnyét a hazai csapat, s bár továbbra is erősen közepes teljesítményt nyújtott, biztos győzelme nem forgott veszélyben. (Zala-Lap Kft., B.I.)