Hajszálon múlott

2009 február 14 - szombat
KK Komitar Maribor – ZTK FMVas 6:2 (3622:3486) Bajnokok Ligája férfi tekemérkőzés, visszavágó. Maribor.

Nem véletlenül tartottak a ZTK FMVas vezetői a visszavágótól. A szlovén csapat nagyon szívós ellenfélnek bizonyult. Az egerszegieknél Farkas és Boanta szerzett meccspontot, nagy csatában. A zalaiak továbbjutása Boanta utolsó dobásán múlott, az egykori román légiósnak, aki az elmúlt héten lett magyar állampolgár, a keze nem remegett meg, így fél szettponttal jobbnak bizonyult a hazaiaknál a ZTK FMVas.

A zalai megyeszékhelyen 6:2 volt az egerszegiek, Mariborban ugyanennyi a hazaiak javára. A belső szettpontok tekintetében itthon 14,5:9,5 nyertek, Mariborban 14:10 vesztettek. Ezután elmondható, hogy hajszálon múlott a zalaiak továbbjutása, akik védőként ismét ott vannak a BL négyes döntőjében.

Eredmények: Mitja Goznik (664 fa) – Nemes Attila (581 fa), 1-0, Mario Cukibrik (581) – Farkas Sándor (586), 1-1, Bostjana Zvezic (601) – Németh Csongor (592) 2-1, Bok Ruzman (583) – Boanta Claudiu (585), 2-2, Franc Kirbis (586) -Fehér L. (557), 3-2, Sandi Sajko (607) – Kiss Tamás (582), 4-2.

A több ütött fáért járó két pontot is a hazaiakak kapták, így alakult ki a 6:2-es végeredmény.

Takács László, a ZTK FMVas elnöke: – Nem véletlenül féltem a visszavágótól, a mariboriak sokat fejlődtek, idegölő csatában jutottunk tovább.