Hazai pályán nyert a ZTE NKK

2018 október 25 - csütörtök
A ZTE NKK a negyedik fordulóban a PINKK Pécsi 424 együttesét fogadta.

Az első negyed szoros csatát hozott, hiszen a vendégcsapat nagy akarással játszott és fej –fej mellett haladtak a csapatok. A 7. percben Kovács hármasa adott lendületet a hazaiaknak, majd Hegedüs-Őri Györgyi és Gáspár –Szalay Virág büntetői után Kovács újabb távolijával már nyolcpontos előnyt jelentett. A folytatásban tartotta megszerzett előnyét a ZTE, de néhány apró hiba elég volt, hogy a PINKK egy remek sorozattal visszajöjjön a mérkőzésbe és kiegyenlítsen. A félidőre Parker és Benke kosaraival, előnnyel mehetett a hazai együttes (41-37). Nagyszünet után sem tudott tartósan ellépni a ZTE NKK így állandósult a 10 pont körüli vezetése. A záró játékrészben megpróbált újra felzárkózni a vendégcsapat, de ezt már nem hagyták a hazai lányok. Hegedüs-Őri Györgyi harcos játékának és Kovács tripláinak köszönhetően már 16 ponttal is vezetett a ZTE, amiből a végére maradt nyolc, így 84-76-ra, egy hullámzó mérkőzésen, harmadik győzelmét gyűjtötte be Gáspár Dávid együttese.

A vezetőedző nem volt maradéktalanul elégedett csapata játékával, hiszen védekezésben és támadásban is sokat hibáztak a lányok. A folytatás szombaton 18 órától a fővárosban az MTK Budapest vendégeként.