Hosszabbítás után

2008 május 22 - csütörtök
Zalakerámia ZTE-Soproni sÖrdögök 94-96 alaegerszeg, 300 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért. Jv.: Hartyányi, Szabó, Balogh.Zalakerámia ZTE: Simon (16), Kámán (31/19), Baki (12), Hoffmann (13/3), Gáspár (9/3). Csere: Walters (13/3), Vertetics, Kováts V. Edző: Vertetics István.

Az első negyedben egyik csapat sem fektetett túl nagy hangsúlyt a védekezésre, a dobópárbajból a hazaiak kerültek ki jobban. A folytatásban egerszegi oldalon főleg Kámán jeleskedett a pontszerzésben, a 15. percben már 20 pontnál járt.

A nagyszünetet követően az egerszegiek sok hibát gyűjtöttek össze, ami később vissza is ütött, a Nikola Lazicsot helyettesítő Vertetics István a szűk kispadról nem igazán tudott válogatni. A Sopron a 35. percben egyenlített (73-73). A Zalakerámia ZTE – mint idén már annyiszor – a hajrában engedte ki kezéből a győzelmet. A soproniak a hosszabbításban jobban összpontosítottak és megérdemelten nyertek. (Zala-Lap Kft.)