Igazi csapatként

2008 december 06 - szombat
Zala Volán ZTE – Szolnoki NKK 67-62 (26-20, 13-17, 17-15, 11-10) NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: dr. Páli, Téczely.

Zala Volán ZTE: Takács (7), Rasheed (8/6), Varga Zs. (2), Szalay (11), Horváth Zs. (15). Csere: Pungor (8/6), Szélesy (14/6), Ambrus (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Jól kezdett a hazai csapat, 5-0-ra, majd 10-2-re vezetett, de már a 4. percben 4 személyi hibánál tartott. Ezután a vendégek megkezdték a felzárkózást. A második negyedben két és fél perc elteltével találtak csak a csapatok a kosárba, a szolnokiak támadásai egyre pontosabbá váltak, s a 18. percben egyenlítettek (30-30).

A nagyszünet után egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a hazaiak 2 triplával 51-43-ra elhúztak. A vendégek sem hagyták azonban magukat és szintén hárompontosokkal a 29. percben ismét egyenlítettek (52-52). A befejező negyed izgalmas csatát hozott, 63-62-nél a befejezés előtt 26 másodperccel Szélesy dobott triplát s ezzel bebiztosította az egerszegi lányok győzelmét a küzdelmes, de erősen közepes színvonalú találkozón a hazaiak számára nagyon fontos győzelmet.

Értékelés:

Bencze Tamás vezetőedző: – Nagyon nehéz mérkőzésen nyertünk. Le a kalappal a lányok előtt, de ha nem rontunk 10 ziccert, akkor simábban nyerhettünk volna.

Szélesy Judit: – Az egész héten sok gonddal kellett megküzdenünk a felkészülés során. Nem tudtuk gyakorolni az 5-5 elleni játékot, de igazi csapatként működtünk ezen a találkozón, s nagyon értékes győzelmet arattunk.