Igazságos döntetlen a nyugati randevún

2006 március 11 - szombat
ZTE  –  Sopron   2-2 (2-1)Zalaegerszeg, 3000 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Jv.: Vad II., Takács, Szalai.Góllövő: Sebők V. (38.), Sebők J. (43.), ill. Sira (15.), Horváth A. (65.) Sárga lap: Silvestri (31.), Bagoly (43.), Lendvai (45.), Kaj (90.). Piros lap: Lendvai (87.)ZTE:  Varga Z. – Kocsárdi (Kaj 82.), Sebők V., Csóka, Vasas – Lendvai, Molnár B. Perics (Nagy L. 82.), Kónya (Koplárovics 64.) – Sebők J.  Bogunovics. Vezetőedző: Szentes Lázár.Sopron:  Rabóczki – Sartor (Kiss Z. 90.), Bagoly, Radu, László A. – Sira (Cigan 53.), Horváth A., Sifter, Cotan – Silvestri (Ibrics 34.), Demjén. Vezetőedző: Dario Bonetti.

Az alacsonyabb termetű játékosok ugyan néha eltüntek a sártengerben, ennek ellenére időnként élvezetes játék alakult az egerszegi stadionban. Ahol a második félidőben még a Nap is kisütött. Bármelyik csapat nyerhetett volna, mindegyiknek voltak jó időszakaik, no meg gólhelyzeteik, amiket csak részben használtak ki. Így aztán a döntetlen igazságosnak mondható a nyugati rangadónak kikiáltott összecsapáson.
Szentes Lázár, a ZTE vezetőedzője:  – Hatalmas küzdelem folyt a pályán. 2-1 után kezünkben volt a mérkőzés, de aztán mi kaptunk gólt. A döntetlen reális eredmény.
Dario Bonetti, a Sopron vezetődezője:  – Minden elismerésem fiatal csapatomé, a 2-1 után sem adták fel. A ZTE szerencsés gólokat szerzett, könnyen győzhettünk volna.
Balázs Zsolt, a ZTE kapusedzője:  – 2-1-es vezetésünk után Perics egymaga eldönthette volna a mérkőzést, utána viszont örülhettünk a döntetlennek is.
Radu  Sabo, a ZTE sérült játékosa:  – Vesztett helyzetből fordítottunk a mélytalajú pályán. Szünet után több lehetőségünk kimaradt, s érvényesült a futball örök szabálya…. (Zala-Lap Kft., B. I.)