Így is szép volt!

2007 május 06 - vasárnap
Zalakerámia ZTE – PVSK-Expo Center Pécs 85-91(19-21, 28-23, 22-29, 16-18)Zalaegerszeg, 1200 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért. Jv.: dr. Vígh, Bognár, Kiss. Zalakerámia ZTE: Simon L., Miskovics (17/3), Gáspár (14/6), Bell (22/3), Powell (20/6). Csere: Baki (3/3), Keresztes (6), Kováts V. (3/3). Vezetőedző: Nikola Lazics.

5-0-val kezdett a Zalakerámia ZTE, azonban a vendégek gyorsan rendezték soraikat és némi játékvezetői szimpátiát élvezve fordítottak. A második negyed elején Powell hárompontosát követően percekig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Majd Kováts V. és Bell kosaraival némi előnyre tettek szert a hazaiak, de az előny rövid életűnek bizonyult. A harmadik játékrész elején ismét a pécsiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, a negyed közepén azonban ismét a hazaiak percei következtek, 65-58-ra is vezettek. Az előnyt azonban gyorsan leadta a Zalakerámia ZTE.

A befejező játékrészben hatalmas küzdelem alakult ki, sajnos az egerszegi oldalon a kulcsemberek a kipontozódás szélére jutottak, sőt Simon L. és Gáspár össze is szedte 5. hibáját. A hajrá végül a vendégeknek sikerült jobban, s nem nagy különbséggel hozták a számukra továbbjutást jelentő győzelmet.

A Zalakerámia ZTE ezzel befejezte a 2006/07-es szezont, helyezése a többiek rájátszásbeli eredményétől függ. (Zala-Lap Kft.)