Az ötödik helyen végeztünk a felsőházban.

Szolnoki Olaj KK – Zalakerámia ZTE KK 77-72 (18-21, 21-21, 22-12, 16-19)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 500 néző
Jv: Papp Péter, Szabó Gergő, Praksch Péter (Hartyáni Zsolt)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 11/3, Govens 24/6, Kerpel-Fronius 8/3, Mohácsi 10/3, Pantelic 14/9, csere: Velkey 3/3, Czinger -, Kis 2, Olasz -, edző: Bencze Tamás

Az előzetes híreknek megfelelően Balmazovic térdsérülése nem jött rendbe, így kimaradt a zalai keretből, míg a másik oldalon Ivkovic keretéből Wittmann hiányzott. A hazaiak kezdtek jobban és a 2. percben már 9-2-re vezettek. Lassan ébredt a ZTE, de légiósainak köszönhetően a 7. percben már vezettek. A megszerzett előnyt a negyed végéig sikerült megtartaniuk. A Második negyed elejét megnyomták a fiúk és egy 9-0-s rohammal nyolc pontos előnyt szereztek (21-29). A negyed felénél felváltva potyogtak a kosarak. Bencze Tamás sokat cserélt és így Kis és Olasz is korán pályára léphetett. Fokozatosan zárkózott a Szolnok. Vojvoda büntetőivel és Vrbanc hármasával egy pontra zárkóztak (32-33). A hajrában Milosevic büntetőkkel egyenlített, de az utolsó dobásból Govens szerzett vezetést a csapatunknak (39-41). A nagyszünet után Govens kezdte meg a pontgyártást. A 22. perc elejére Burell hármasával és Keller duplájával visszavette a vezetést a Szolnok (46-45). Sok volt ebben az időszakban a fault és pontatlanul játszott a ZTE. Vojvoda ejtésével a 25. percre ötpontosra duzzadt a Szolnok előnye. Több mint két perc góltalanság után Govens szerzett egy ziccert, majd Milosevic válaszánál Bencze Tamás időt kért. A negyed hajrája a Szolnoké volt és nyolcpontos vezetéssel várhatták az utolsó játékrészt. Zalai szempontból rosszul kezdődött a záró negyed, mert egy elrontott támadás után a visszafutó Kinney ütött oda Kovácsnak, majd a sporik reklamálásnak vélték az amerikai gesztusait és egy technikait is adtak neki, így kipontozódott. Ez a lökés hiányzott a hazaiaknak és láthatóan felszabadultabban és pontosabban támadtak. Két perc alatt 17 pontos előnyt szereztek (70-53). Bencze Tamás természetesen időt kért. A ZTE nem adta fel és kihasználva a hazaiak könnyelmű játékát két perccel a vége előtt Kerpel-Fronius hármasával lőtávolon belülre zárkóztak (72-69). A mérkőzés utolsó percében is volt lehetősége a zalaiaknak az egyenlítésre, de Govens triplája kiperdült, Velkey pedig a lepattanózásnál szabálytalankodott. Vojvoda egyik büntetőjét bedobta, majd a hazaiak a lepattanót is megszerezve megnyerték a mérkőzést (77-72). Minden tisztelet a játékosoké, hiszen Kinney kipontozódás után, 17 pontos hazai vezetés után sem adták fel és végig nyílttá tudták tenni a találkozót. Vereségével a ZTE KK az ötödik helyen zárta a felsőházat és a negyedik helyezett Körmenddel kezd a rájátszásban. Ezzel a tűzzel és hozzáállással az ősi rivális Körmend ellen is lehetőségünk lehet a négybe kerülésre. A páros csata május 4-én Körmenden kezdődik.