Kőzetbe zárt (hasznos) hulladék
A munkák olyan jól sikerültek, hogy kisebb vita tárgyát képezte azok elhelyezése. Végül az ünnepek elmúltával minden intézmény megkapja saját alkotását, azzal a feltététellel, hogy készítenek még hasonló vidám köztéri bútorokat az igények kielégítésére.
– Zalaegerszegen sohasem volt gond a környezetvédelem – utalt a lakosság hozzáállására Tombi Lajos alpolgármester a polgármesteri hivatal előtti szemle alkalmával. – Tíz évvel ezelőtt volt próba szelektív gyűjtés, mely nagyon jó eredményt hozott. Most pedig a diákok nemcsak gyűjtötték a hulladékot, hanem nagyon kreatívan újrahasznosították. Külön köszönet ezért.
Arany Virág elmondta, a 1,5 éves projekt során még öt várost (Nagykanizsa, Hévíz, Keszthely, Szombathely, Veszprém) céloztak meg, de a zalaegerszegi lelkes hozzáállás miatt, valószínűleg itt is megismétlik a programot.
A bútorkészítés technikájáról Antal Csaba, a DNS egyesület munkatársa számolt be. A vázat a pillepalackok adják, melyre ásványkőzetet tapasztanak. Egy hét alatt köt meg az alkotás, zárul természetes kőbe a műanyag, válik súlyossá a pillekönnyű. Végül jöhet a festés és a hosszú-hosszú idejű használat.
(Zala-Lap, B. K.)
Tartalom megosztása: