Lépéshátrányban

2008 május 03 - szombat
Zala Volán ZTE  –  BSE   75-81(20/12, 15-22, 19-25, 21-22)Zalaegerszeg, 250 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért. Jv.: Cziffra, Gorka.Zala Volán ZTE:  Pungor (16/6), Creamer (9/6), Hersics (8/6), Turóczi (4), Milkova (18). Csere: Szélesy (3/3), Horváth Zs. (10/3), Ambrus (5/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

A mérkőzés elején egy ideig egyik csapat sem tudott hibázni, szinte minden támadás kosárral fejeződött be. Ezután a Zala Volán ZTE került fölénybe, s biztosan hozta az első negyedet. A folytatásban is egy ideig tartott a lendület, de a második negyed közepén feljött a BSE, a 15. percben át is vette a vezetést (23-24). A negyed utolsó pillanatában dobott Pungor-kétpontosnak köszönhetően a hazaiak minimális előnnyel vonulhattak pihenőre.

A mérkőzés sorsa a harmadik negyedben dőlt el, amikor a vendégek a 25. percben tízpontos előnyre tettek szert (40-50). Bár a hazaiak ezt követően többször is felzárkóztak, fordítaniuk nem sikerült. A páros mérkőzés állása így 1-0 a BSE javára, akik ezzel az eredménnyel lépéselőnybe kerültek.  (Zala-Lap Kft.)