Megérdemelten buktunk két pontot

2008 augusztus 16 - szombat
ZTE-Kaposvár 1-1 (0-0)Zalaegerszeg, 3.000 néző. NB I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés.Játékvezető: Mészáros. Asszisztensek: Viszokai, Iványi.Gólszerzők: Hajdú (71.) ill. Bozovics (78.).Sárga lap: Waltner (51.), Botis (75.), Tóth Z. (83.).ZTE: Vlaszák – Tóth Z., Kovács G., Botis, Szamosi – Zsömlye (Davidov, 39.), Máté P., Sluka,
Hajdú – Waltner, Meyé (Délczeg, 61.). Vezetőedző: Supka Attila.
Kaposvár: Kovács Z. – Zahorecz, Grúz, Petrók, Gujics – Graszl K., Bogdán, Szakály D. (Farkas Z., 89.),Obrics – Farkas K. (Ato, 90.), Bozovics (Jovánczai, 81.). Vezetőedző: Prukner László.

Meglepően hideg volt az este a ZTE-stadionban, s a csapat sem próbált meg felmelegíteni bennünket játékával. Az utolsó 20-25 percet leszámítva kevés futballra emlékeztető jelenetnek lehettünk szemtanúi. A kapuk jószerivel alig forogtak veszélyben, néha attól féltünk, hogy szegény kapuvédők még náthát kapnak…

VÉLEMÉNYEK:
Prukner László, a Kaposvár vezetőedzője: – Megérdemelten szereztünk egy pontot. Az első félidőben uraltuk a játékot, a fordulás után a ZTE nagy erővel támadott. Balszerencsés kapott gólunk után sikerült egyenlítenünk, ami bizonyítja tartásunkat.

Supka Attila, a ZTE vezetőedzője: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, a Kaposvár szinte végig védekezett. 1-0 után bebiztosíthattuk volna győzelmünket, de kihagytuk lehetőségeinket és így meg kellett elégednünk a döntetlennel.

Sorin Botis, a ZTE védője: – Megnyert mérkőzést adtunk döntetlenre figyelmetlenségünk miatt.

Vlaszák Géza, a ZTE kapuvédője: – Igazságos döntetlen született, bár vezetésünk után növelhettük volna előnyünket.