Megszorongatták a többszörös bajnokot

2009 október 25 - vasárnap
ZTE NKK – Mizo Pécs 2010 69-84 (14-24, 19-30, 22-13, 14-17) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Tóth K., Sabáli. ZTE: Rasheed (8), Szalay (2), Szélesy (21/6), Bukovszky (7/3), Crasnoscioc (7). Csere: Czukor (11/3), Hersics (3), Ambrus (10/6), Szász. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Pécs: Iványi (17/3), Fegyverneki (4), Vajda (16/3), Bujdosó (11/3), Krjnics(7). Csere: Raksányi (7/3), Sarok(1), Horváth (8), Ohlde (10), Mazzante (3). Vezetőedző: Füzy Ákos.

Kettő ponttal pár másodpercig a ZTE vezetett a mérkőzés elején, a vendégek azonban gyorsan fordítottak 7-2-re. Gáll Tamás időt kért, így nem nőtt gyorsan a pécsi előny. A második negyedben sok labdát adott el a hazai csapat, amelyet könyörtelenül kihasznált a baranyai gárda. A 17. percben már 20 ponttal vezettek ( 25-45).

A nagyszünet után feltámadt a hazai csapat, fokozatosan csökkentette hátrányát. A 28. percben ismét csak 10 pont (56-66) volt a két együttes között. A befejező negyedben is jól küzdött a ZTE, de a rutinos pécsiek győzelmét nem tudták megakadályozni. A helytállásért, és a példás küzdenitudásért azonban feltétlenül dicséretet érdemelnek.

Gáll Tamás, a ZTE NKK vezetőedzője: – Nagyon sok hibával játszottunk, de óriási szívvel, ami a tisztes helytálláshoz volt elegendő.

Szélesy Judit, a ZTE NKK játékosa: – A maximumot hozta ki magából a csapat. Ezen a mérkőzésen előjöttek hibáink, amelyből tanulnunk kell, hogy a velünk hasonló játékerőt képviselő csapatok ellen eredményesek lehessünk.