Munkareggelit szervezett a HR-Café (Videó)
A város 2001-ben hozta létre a Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítványt, melynek célja, hogy minden erkölcsi és anyagi támogatást is megadjon a helyi felsőoktatási intézményeknek. Az alapítvány ebből a célból 2007-ben létrehozta a Karrier Iroda és Diákcentrumot, amelynek szolgáltatásai kiterjednek mind a három helyi felsőoktatási intézményre. A friss diplomás fiatalok többek között munkaerő-piaci tanácsadást is kérhetnek az irodában.
Németh-Horváth Kata, a Karrier Iroda és Diákcentrum irodavezetője elmondta, hogy egy ilyen találkozó alkalmával a vállalkozások vezetői akár azt is elmondhatják, hogy ők mit várnak el egy állásinterjún.
A város a legutóbbi költségvetési évben 112 millió forinttal támogatta a zalaegerszegi felsőoktatási intézményeket és a hallgatókat.
Balaicz Zoltán alpolgármester elmondta, Zalaegerszegen az 1970-71-es tanévben kezdte meg működését a Pénzügyi és Számviteli Főiskola. Azóta már egészségtudományi és műszaki képzést is igénybe vehetnek a helyi fiatalok.
A fórumon elhangzott az is, hogy sok fiatal az egyetem elvégzése után azért nem kapja kézhez a diplomáját, mert nem rendelkezik még középfokú nyelvvizsgával. Ebben segít a kormány által indított Diplomamentő Program.
Dr. Háry András, a Technológiai Centrum vezetője arról beszélt, hogy ők milyen elvárásokat támasztanak a friss diplomás fiatalokkal szemben.
Ezek mellett a vállalkozások legfontosabb elvárása a friss diplomások felé, hogy meglegyenek azok a készségeik, amelyekre később a folyamatos fejlődést, a tenni és a dolgozni akarást fel lehet építeni.
V.D./B.P.
Tartalom megosztása: