Nagyszerű rendezés, érmekkel

2005 február 07 - hétfő
Három napon át töltények pattogásától volt hangos a Városi Sportcsarnok és az Ebergényi úti lőtér. A két helyszínen rendezték meg az országos légfegyveres bajnokságot. Az egerszegiek nagyszerűen bonyolították le a versenyt. Az országos szövetség vezetői maximálisan elégedettek voltak a látottakkal, és úgy vélik akár nemzetközi versenynek (Európa-bajnokság) is házigazdája lehet Zalaegerszeg.

Az OB-n javarészt vendégsikerek születtek. A zalaiak közül a Keszthelyi Erdész LK futócéllövői örülhettek, akik kilenc országos bajnoki címet szereztek. Az egerszegi versenyzők négy érmet, köztük egy csapatbajnoki aranyt gyűjtöttek be.
Az egerszegiek eredményei:
Nők: Légpisztoly. Csapat (20): Z. Polgári Lövész Egylet 520.
Férfiak: Légpisztoly (20). Egyéni: 3. Kiss Ferenc (Göcsej SE) 186. Légpuska (20: 2. Havasi Ferenc (ZPLE) 186. Csapat: 1. ZPLE (Havasi Ferenc, Szabó János, Nagy György) 541.