Nem maradt esély a továbbjutásra

2007 december 06 - csütörtök
Zala Volán ZTE – Zaporozsje (orosz) 55-71(16-18, 9-21, 12-15, 18-17)Zalaegerszeg, 200 néző. Európa Kupa női kosárlabda-mérkőzés. Játékvezetők: Malinov (bolgár), Jovovics (horvát).Zala Volán ZTE: Creamer (13/3), Szélesy (7/3), Turóczi (16), Czukor, Milkova (9). Csere: Hersics (6), Horváth Zs. (2), Ambrus, Kubatova (2). Vezetőedző: Bencze Tamás. Zaporozsje: Szolonar (3/3), Kozacsenko-Bojkó (13), Sablinszka (10/6), Iszacsenko (13), Fenko (18/3),. Csere: Pazjuk (14/6). Vezetőedző: Jurij Veligura.

Az első negyedben kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. A második negyedben aztán gyorsan eldöntötte a mérkőzés sorsát a vendégcsapat, a hazaiak 5 percen keresztül nem találtak gyűrűbe. A 23. percben már 25-45 volt az eredmény a vendégek javára, ezután hiába próbálkoztak az egerszegi lányok – még a sérüléssel bajlódó Kubatova is pályára lépett – az oroszok biztos győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.
Ez a vereség azt is jelenti, hogy a Zala Volán ZTE esélyei a továbbjutásra elszálltak.(Zala-Lap Kft., B.I.)