Nem volt kétséges a győzelem

2009 április 06 - hétfő
Debreceni KE – Zalakerámia ZTE 63-100 (20-28, 6-29, 21-20, 16-23) NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Debrecen, 300 néző. V: Kiss L., Gál J., Vétek.

Debreceni KE: Weathers (12/3), Kutasi (3/3), Tóth (14/6), Kennerly (12), Ware (10). Csere: Maxwell (3), Takács D. (4), Szabó T. (2), Erdei (1), Kaluha (2), Kovács I., Balogh A. Vezetőedző: Fodor Péter.

Zalakerámia ZTE: Wilson (15/3), Watson (18/3), Kámán (11/9), Jones (9/3), S. Helbich (8). Csere: Tóth Á. (15), Simon L. (4/3), Gáspár (7), Trepák (5/3), Baki (5/3), Bödör (3), Stárics. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakamai tanácsadó: Patonay Imre.

Már az első negyedben nagyon összeszedetten játszott a Zalakerámia ZTE, játékosai főleg gyors támadások révén voltak eredményesek. A mérkőzés kimenetele a második negyedben dőlt el, amikor a debreceniek 6 perc alatt egyetlen pontot sem szereztek, ugyanakkor remek védekezést követően könnyű kosarakat dobtak.

A két negyed után végsősoron eldőlt a mérkőzés kimenetele. A nagy szünet után Völgyi Péter vezetőedző mindenjátékosának szereplési lehetőséget biztosított, de így sem csökkent a különbség a két csapat között. Ki kell emelni Wilson teljesítményét, aki a sérült Hinnant távollétében kiválóan irányította a csapatot. A zalaiak ugyan előzetesen tartottak a mérkőzéstől, azonban az eredmény bizonyítja, hogy felesleges volt aggodalmuk.

Fodor Péter, a Debreceni KE vezetőedzője: – Gyorsan eldöntöttük a mérkőzés kimenetelét, sajnos az ellenfél javára. Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: – Végig nagy iramot diktáltunk, a második negyed kiváló dobóteljesítménye és jó védekezése után nem volt kétséges biztos győzelmünk.

Bodrogi Csaba, a Zalakerámia ZTE szakmai igazgatója: – A fiúk átérezték a találkozó fontosságát, végig koncentráltan játszottak és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Gáspár Dávid, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Nem becsültük le ellenfelünket, végig nagyon figyeltünk, egy pillanatra sem engedtünk ki. Sikerünket főleg nagyszerű védekezésünknek köszönhetjük.