Nem volt ok izgalomra

2006 április 12 - szerda
Zala Volán ZTE  –  Szekszárd    83-57(20-16, 24-12, 19-17, 20-12)Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés az 5-8.helyért. Játékvezetők: Fekete, Gelencsér.Zala Volán ZTE: Heller (12/3), Szőke (15/3), Németh (21/8), Libicova (6), Moua (2). Csere: Hedgepeth (11), Szélesy (6), Fitos (4), Sárközi (5/3), Ambrus. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Álmosan kezdtek a hazaiak, a vendégek jó ideig 4-5 ponttal vezettek. A folytatásban azonban összeállt a Zala Volán ZTE védekezése, s a megszerzett labdákból gyors kosarakat szerezve előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette a hazai csapat. Különösen Németh volt elemében, aki az első negyedben 5 triplát dobott. Ezt követően bár néha döcögött a hazaiak játéka, biztosan növelték előnyüket. A befejező negyedben a biztos vezetés tudatában már inkább a cseréket szerepeltette Bencze Tamás vezetőedző. (Zala-Lap Kft., B. I.)