Papírforma eredmény

2006 március 24 - péntek
Debreceni Vadkakasok  –  ZTE   KK    105-73(35-17, 25-26, 12-11, 33-19)Debrecen, 1000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Hegedűs, Gál, Csősz.ZTE KK:  Hart (29/6), Edmonson (13/6), Csaplár Nagy E. (13), Cseszlai, Baki (4). Csere: Simon (4), Kováts (2), Keresztes (6), Tóth (2). Vezetőedző: Kis Attila.

A beteg Hoffmannt és a sérült Simmonst nélkülöző és a hosszú utazástól fáradt egerszegiek az első negyedben nem tudtak méltó ellenfelek lenni, így végsősoron a találkozó kimenetele már ekkor eldőlt a debreceniek javára. A hazaiak ebben az időszakban  főleg hárompontosokból jelentős előnyre tettek szert. A második negyedben még 8 pontra sikerült a vendégeknek felzárkózniuk, de ezzel el is lőtték puskaporukat. A hazaiak félgőzzel is növelni tudták előnyüket, s biztos győzelmet arattak a kiesés elől menekülő egerszegiek ellen. (Zala-Lap Kft., B. I.)