Színvonalas versenyt és hazai érmeket hozott a súlyemelő Göcsej Kupa

2018 május 04 - péntek
ZTE Súlyemelő Klub immár a 48. alkalommal rendezte meg a Göcsej Kupa kiemelt egyéni és Területi Minősítő súlyemelő versenyt a Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnokban.

A színvonalas versenyeken felnőtt és utánpótlás válogatott több tagja is részt vett. A verseny előtt Balaicz Zoltán polgármester köszöntötte a közel ötven sportolót.  ZTE Súlyemelő Klub versenyzői a Göcsej Kupán három első helyet szereztek. Rácz Gergő a serdülők 56 kg-os súlycsoportjában 135 kg-ot (57, 78) teljesítve végzett az élen. Testvére Rácz Dániel a juniorok 62 kg-os súlycsoportjában szerzett aranyérmet, 173 kg-ot (78, 95) elérve. A hölgyeknél a 63 kg-ban versenyző Kámán Dorottya végzett az élen 134 kg-os (59, 75) teljesítménnyel.  A területi minősítő verseny még jobban sikerült az egerszegieknek. Varga Martin Csongor, a serdülők 62 kg-os súlycsoportjában 98 kg-mal (43, 55), Fábián Marcel a serdülők +85 kg-os súlycsoportjában 93 kg-mal (40, 53), Varga Kristóf a juniorok 77 kg-os súlycsoportjában 170 kg-mal (80, 90), Babics Norbert a felnőttek 85 kg-os súlycsoportjában 180 kg-mal (80, 100), míg Danicser Anita a felnőttek 90 kg-os súlycsoportjában  119 kg-mal (53, 66) végzett az élen.

Az egyéni versenyen a súlycsoportok 1-3 helyezett versenyzői érem díjazásban részesültek. A legjobb három férfi Fehér Ákos, Bende József, Asbóth Richárd BKV ELŐRE SC és női Gyürűs Barbara- Haladás VSE, Takács Mária- REAC SI, Schrőter Petra -Haladás VSE versenyzők külön serleget kaptak. ZTE-SK súlyemelői a folytatásban június 2-án, Horvátországban az 54. Alpok-Adria Kupa sorozaton vesznek részt.