Tanulságos vereség

2008 szeptember 28 - vasárnap
Vasas – ZTE 3-1 (0-0) Budapest, Illovszky-stadion 5.000 néző. NB-I. bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Játékvezető: Vad II. Asszisztensek: Tóth V., Ring. Gólszerzők: Unierzyski (48.), Dobrics (71.), Németh (73.), ill. Meyé (64. – 11-esből). Sárga lap: Balog (57.), Németh N. (60.), Sowunmi (81.), ill. Szamosi (50.), Davidov (77.).

Vasas: Németh G. – Balog Zs., Paripovics, Unierzyski, Katona – Lázok, Somorjai, Dobrics, Mundi (Sovunmi 69.) – Németh N., Divics (Gyánó 80.). Vezetőedző: Mészöly Géza.

ZTE: Pogacsics – Kocsárdi, Mijatovics, Botis, Szamosi – Zsömlye, Máté, Petneházi (Davidov 46.), Hajdú – Balázs Zs. (Sluka 46.), Meyé (Waltner 76.). Vezetőedző: Supka Attila.

Mi a helyzeteinkből sem találtunk be a kapuba, a Vasas helyzetek nélkül rúgott gólokat. S ez már nem először következik be. Mármint, hogy a helyzeteinket elpuskázzuk. Mit lehet itt tenni? Ha valaki tudja, írja meg…

Vélemények:

Supka Attila, a ZTE vezetőedzője: – Az első félidőben egyenlő ellenfelek voltunk, sőt nekünk voltak nagyobb helyzeteink. Fordulás után egy szabadrúgást követően elkerülhető gólt kaptunk, s bár tizenegyesből még sikerült egyenlítenünk, sőt Sluka révén a vezetést is megszerezhettük volna, újabb egyéni hibákat követően 3 perc alatt eldöntötte a mérkőzést a Vasas.

Dézsi Attila, a ZTE FC ügyvezetője: – Bármennyire is furcsa, a Vasas helyzetek nélkül szerezte góljait, mert mi figyelmetlenek voltunk. Tanulságos vereséget szenvedtünk.

Pogacsics Krisztián, a ZTE kapuvédője: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzés kimenetelét, a másodikban 3 perc alatt két gólt kaptunk, s így a Vasas nyert.

Sorin Botis, a ZTE védője: – A Vasas helyzetek nélkül hozta a találkozót. (Zala-Lap Kft., B. I.)