Tisztes helytállás

2005 április 09 - szombat
PVSK  – Zala Volán ZTE    82-52(21-18, 27-11, 14-12, 20-11)Pécs, 2000 néző. Női kosárlabda-mérkőzés a Magyar Kupa döntőjébe jutásért.Jv.: Papp, Cziffra.Zala Volán ZTE:  Szőke (3), Németh (17/3), Szélesy (10), Ruzickova (6), Viall (4).Csere: Rajki-Csontos (6/3), Sárközi (2), Pavetic (2).

Az első negyedben jól tartották magukat az egerszegi lányok, jó ritmusban támadtak és védekezésük is megfelelő volt. A második negyedben nagyobb sebességre kapcsolt a pécsi csapat, a vendégek főleg védekezésben estek vissza. Főleg a lepattanók megszerzése utáni gyors indításokból szerzett könnyű kosarakkal a hazaiak alaposan elhúztak. A harmadik negyedben ismét jól teljesített a Zala Volán ZTE, s a befejező játékrészben sem játszott alárendelt szerepet. Várható volt, hogy a magyar bajnokot nem tudja megszorítani az egerszegi csapat, csupán a tisztes helytállásban bízhattunk. Ami be is következett.