Végre miénk volt a hajrá

2008 május 29 - csütörtök
Univer Kecskemét – Zalakerámia ZTE 71-73 (16-19, 15-18, 23-11, 17-25) Kecskemét, 200 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért. Jv.: Kiss L., Vétek, dr. Szakáll.Zalakerámia ZTE: Simon (16), Hoffmann (8), Kámán (25/6), Gáspár (6/6), Baki (9/3). Csere: Kováts V. (3/3), Vertetics (6), Stárics. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat, a szünetig a vendégek pár pontos előnyt szereztek. A harmadik játékrészben a hazaiak kihasználták az egerszegiek védekezésbeli hibáit, s már kilenc ponttal is vezettek. Az utolsó negyedben összekapták magukat a vendégek, s a bajnokság során talán először a hajrát is jól bírták. Így sikerült maguk javára fordítani a már vesztesre álló találkozót. (Zala-Lap Kft., B. I.)