Vereség ismét a hosszabbításban

2005 január 29 - szombat
Nyíregyháza – Zalaegerszegi TE   100-96(15-25, 24-17, 27-26, 25-19, hosszabbítás 13-9)Nyíregyháza, 400 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Hartyáni, Kiss B.ZTE:  Hoffmann (14/9), Kámán (13/3) Csaplár Nagy E. (28), Cseszlai (13/3), Fullowe (26/6).Csere: Keresztes (2). Vezetőedző: Kovács László..

A ZTE fegyelmezetten kezdte a találkozót, játékosai támadásban és védekezésben egyaránt betartották a taktikai utasításokat. Ez meg is látszott az eredményen. A II. negyedben egy ideig még tartott a lendület, de néhány téves bírói ítélet visszafogta a vendégeket. A nagy szünetet követően felváltva vezettek a csapatok. A negyedik negyedben 5-6 ponttal elhúztak a hazaiak, de a ZTE erejéből még futotta az egyenlítés, sőt a győzelemre is meg volt az esélye. A hosszabbításban ismét a nyírségiek húztak el 7-8 ponttal, majd sikerült a felzárkózás, de fordítani már nem tudtak a vendégek.