Vigyázat, csalók!!!
– Hivatalos személynek adják ki magukat, azt állítják, hogy az önkormányzattól, nyugdíjfolyósítótól vagy más szervezettől jöttek.
Gyakran állítják, hogy pénzt hoztak, de a vége mindig az, hogy viszik a pénzt.
– Másik típus a házaló. Általában ruhaneműt, háztartási eszközöket vagy ékszernek látszó tárgyat ajánlanak olcsón megvételre, azonban ehelyett meglopják a hiszékeny időskorúakat, és a megvételre kínált áru is rossz minőségű, hamis.
– Iparosként, szerelőként is felléphetnek. Ellenőrizni akarnak (gázórát, vízórát, telefont, stb.). Legyenek óvatosak az ilyen emberekkel szemben, és ne feledjék, lehet, hogy csak lopni jöttek. Gyakran kérnek előleget, majd eltűnnek és persze többé nem látjuk őket.
– Gyakran előfordul, hogy rosszullétet színlelve, pohár vizet-, gyógyszert kérnek, telefonálni szeretnének. Céljuk, hogy bejussanak a házba és a kedvező alkalmat kihasználva megszabadítsanak értékeinktől.
Szomszédaival törekedjen jó kapcsolatot fenntartani, beszélgessen velük az idegen látogatókról. Ismeretlen személyt csak abban esetben engedjen be otthonába, ha teljes mértékben meggyőződött arról, hogy jó szándékkal érkezett. Gyanús körülmény esetén értesítsék a rendőrséget.
Együtt, Önökért!
Amennyiben tanácsra lenne szüksége, forduljon a Zalaegerszegi Városi Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési Csoportjához:
Tel.: 92/ 311-510, mellék:28-55
Azonnali rendőri segítség kérhető a 112-es, ill. 107-es segélyhívó számon.
Tartalom megosztása: