Rendezett temetők fogadják a látogatókat (Videó)
Rendezett temetők fogadják idén is Mindenszentek és halottak napján a látogatókat – hangzott el a kegyeleti helyek szemléjét követő sajtótájékoztatón. Mint minden évben, így idén is a város és a Városgazdálkodási Kft. vezetői megnézték a temetők állapotát, és ismertették az elmúlt időszakban történt fejlesztéseket.
Virágos Zalaegerszegért eredményhirdetés (Videó)
Kihirdették a Virágos Zalaegerszegért verseny eredményeit. Zalaegerszeg önkormányzata és a Városgazdálkodási Kft. idén is meghirdette környezetszépítő pályázatát, amelyre összesen hatvanan jelentkeztek. Július 4-ig lehetett nevezni családi házak, társasházak, kereskedelmi vagy gazdálkodó egységek és oktatási-nevelési intézmények kategóriájában.
Az állatok világnapja
Az állatok világnapját október 4-én tartottuk meg iskolánkban. Volt négy állomás az első, második, és négy a harmadik, negyedik osztálynak is.
Mi a legfontosabb?
A félelem minden emberben benne van, de ha erőt veszünk és felülemelkedünk rajta, bármilyen meglepő is, legyőzhető. Azért, hogy erről bizonyságot adjak, most leírok egy történetet.
Szent Gellért nap a Mindszentyben
Ennek az évnek a szeptemberében is elérkezett a diákok körében közkedvelt Szent Gellért napi zarándoklat ideje. Mi immár nyolcadik éve készültünk fel lelkesen erre a testet és lelket egyaránt megújító eseményre.
Befejeződött az Egymásra hangolva projekt (Videó)
A Zalaegerszegen működő szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatások összehangolását, fejlesztését, valamint hatékonyabb, segítő hálózatának kialakítását célozta meg az a projekt, amely 15 hónap után most zárult le.
Lezárult az idősek hónapja (Videó)
Az idősek hónapjában számos program várta a megyeszékhely nyugdíjas lakóit. A Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben tartott zárórendezvényen jutalmazták az elmúlt hetek vetélkedőinek helyezettjeit, valamint elismerték azoknak a munkáját, akik az idősügyben évek óta kiemelkedő közösségi, kulturális vagy sportteljesítményt nyújtottak.
ÖKO nap
Már ötödik éve kerül megrendezésre a Belvárosi ÖKO nap. Október 9-én, csütörtökön ragyogó napsütésben az osztályunk és az iskolánk összes tanulója kisétált a megújult Dísz térre.
Osztálykiránduláson
Az osztálykirándulásunkra délelőtt indultunk a vasútállomásról. Nem utaztunk túl sokat, az Őriszentpéteri állomáson már le is szálltunk. A csomagjainkat elvitték autóval, hogy ne kelljen cipekednünk, mi pedig elsétáltunk a központig, ahol egy vendéglőben fogadtak bennünket.
Körkérdés
Iskolánk néhány tanulóját kérdeztük meg arról, hogy hogyan tölti a szabadidejét. Mivel foglalkozik szívesen, és hogyan kapcsolódik ki. Ha végigolvassátok, láthatjátok, hogy igencsak hasonlítanak a kedvenc elfoglaltságok!

